Jak začít s affiliate marketingem?

Mnoho lidí začíná s příliš velkou ambicí: „Vydělám díky affiliate marketingu 100 tisíc v prvním roce, budu mít pořádný vedlejší příjem, každým rokem vydělám víc.. nakonec nemusím vůbec pracovat.“ To všechno je technicky možné, ale jedná se spíše o výjimku.

Jste odborník na PPC kampaně, SEO, tvorbu webových stránek, copywriting nebo člověk ochotný se učit těmto věcem? Pokud ano, máte vyšší šanci v affiliate marketingu uspět. Je pravděpodobné, že pokud jste se o něm právě dozvěděli a vůbec nevíte, jak to chodí v online světě, tak nemáte zatím ani tušení, jak jej dělat efektivně. V tomto případě počítejte s tím, že se jedná o běh na dlouhou trať a je nutné tomu věnovat hromadu času. Bude to nějakou dobu trvat a možná to nakonec i půjde.

Nedostatek trpělivosti je důvodem, proč většina začínajících affiláků končí. Udělejte si hned na začátku svůj web/blog a stavte na něm. Stačí hodinu denně, ale musíte tomu dát pravidelnost a kvalitního obsah. Stále spousta lidí v dnešní době tvoří „weby“ s kupóny, které už jsou pasé a většina e-shopů se k těmto mini webům otáčí zády. Váš obsah musí být kvalitní, relevantní k zaměření webu/blogu a musí zaujmout (být konverzní). Chcete propagovat kulturistiku, ale nevím nic o kulturistice? Potom se zaměřte na něco jiného. Důležité je tvořit obsah o tom, co vás baví nebo v čem vidíte smysl a o čem máte dostatek informací. Možná se vám stane, že první pokus nedopadne dobře, ale z každého takového pokusu si vezměte ponaučení pro příště. Učte se ze svých chyb, každý je dělá.

Výběr špatných produktů pro affiliate je běžný problém začínajících affiláků. Koupili byste produkt, využili službu nebo pomůže vám v něčem to, co promujete prostřednictvím svého webu/blogu? Přemýšlejte o tom, tohle je základní věc. Můžete promovat prodejce luxusní aut s vidinou astronomické provize v řádech desítek tisíc za nákup auta, ale bude někdo z vašich čtenářů/sledujících vážně kupovat luxusní auto za statisíce přes internet? Bez návštěvy prodejce a osobní prohlídky auta? Nemyslím si to. Nepromujte auta, domy, půjčky a další produkty, jen kvůli vidině vysoké provize. Na začátku se zaměřte na to, co mohou lidé skutečně a často nakupovat online.

Jakmile vyberete své zaměření, je na řadě vybrat kvalitní a velký e-shop/službu (inzerenta), kterou budete přes affiliate jako publisher promovat – inzerent musí být zapojen v affiliate síti (doporučuji např. CJ) nebo mít vlastní affiliate program. Vždy si vyberte největší/nejznámější inzerenty, kteří mají velký tržní podíl. Jen tak zvýšíte své šance získat konverze -> provize. Začínající affilák se nechá často zlákat vyšší provizí malého prodejce, ale berte v potaz to, že menší prodejce nabízí např. o 5 % vyšší provizi, ale ve výsledků je to pro vás horší, protože dělá v tomto segmentu třeba jen 2 % celkových prodejů. Proto vyberte nejznámější prodejce i za cenu nižších provizí. Vaše šance na získání konverzí budou mnohonásobně vyšší. Výjimkou mohou být specificky orientovaní prodejci, kteří nemají konkurenci.

Máte produkty, prodejce, doménu, hosting, web a nejlépe i prostudované základy SEO? Pak můžete začít třeba přes affiliate síť CJ. Držím palce!

 

Návody k registraci do největší affiliate sítě:

Jak se zaregistrovat do CJ.com https://www.youtube.com/watch?v=S12cw2osE5Q
Jak správně vyplnit platební údaje v síti CJ.com (CZ/SK) https://www.youtube.com/watch?v=rCdqo7uZQQQ
Jak si jednoduše vygenerovat affiliate odkaz (CZ/SK) https://www.youtube.com/watch?v=-cjDAsdeah8

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.